Dlaczego My

Drodzy Rodzice!

Wybór miejsca, w którym wasze Dzieci będą spędzać większą część dnia podczas Waszej nieobecności nie jest łatwą decyzją. Rozumiemy dylemat przed którym właśnie stoicie, dlatego stworzyliśmy dla Waszych Pociech przedszkole Kraina Szczęścia.

KADRA W przedszkolu Kraina Szczęścia zatrudniamy wysoce wykwalifikowaną kadrę nauczycieli, pielęgniarek, lekarzy, fizjoterapeutów i psychologów. Okazują dzieciom dużo ciepła, cierpliwości i zrozumienia. Pokazują, jak radzić sobie z emocjami, organizować zabawy oraz rozwijać zdolności i pasje.

EDUKACJA PRZEZ ZABAWĘ Ponieważ zabawa jest główną formą aktywności dziecka, w naszym przedszkolu edukacja odbywa się poprzez zabawę. W pracy z dziećmi wykorzystujemy tradycyjne i nowatorskie metody:

  • Metoda V. Sherborne
  • Metoda Dobrego Startu
  • Metoda Knillów
  • Metoda R. Labana
  • Metoda Integracji Sensorycznej
  • Matematyka wg E. Gruszczyk-Kolczyńskiej
  • Metoda gimnastyki twórczej
  • Pedagogika zabawy
  • Bajkoterapia

Absolwenci naszego przedszkola z bardzo dobrymi wynikami są przygotowani do szkoły podstawowej.

SPECJALIŚCI Dzieci są pod stałą opieką

NOWOCZESNE WYPOSAŻENIE W przedszkolu Kraina Szczęścia dbamy o to, aby nasi mali podopieczni byli bezpieczni, dlatego wszystkie materiały użyte do wykończenia sal przedszkolnych posiadają certyfikaty i są przystosowane do użytkowania przez dzieci w określonych przedziałach wiekowych.

PLAC ZABAW Dbając o prawidłowy rozwój ruchowy dzieci, zapewniamy im optymalny czas pobytu na świeżym powietrzu. Nasza placówka korzysta z bogato wyposażonego placu zabaw. Dzieci mogą wybrać różne formy aktywności: zabawa w piaskownicy, huśtanie na huśtawkach, wchodzenie na równoważnię, zjeżdżanie ze zjeżdżalni lub uczestniczyć w grach i zabawach ruchowych.

ZDROWE POSIŁKI Wszystkie posiłki to smaczne i urozmaicone dania spełniające wszystkie normy w zakresie prawidłowego żywienia dzieci w wieku przedszkolnym. Jadłospis układany jest przez dietetyka, który dba o to, aby potrawy podawane naszym przedszkolakom miały odpowiednią wartość energetyczną oraz posiadały wszystkie składniki niezbędne do prawidłowego rozwoju. Dzieci spożywają posiłki w spokojnej i miłej atmosferze, o regularnych porach, estetycznie serwowane na ładnej zastawie. Wpływa to korzystnie na kształtowanie prawidłowych nawyków żywieniowych.